Aktuální články

Chystáme klatovský klášterní bazar a adventní program

Klatovský zpravodaj 11/2023

Vážení spoluobčané, město Klatovy bude v letošním roce pořádat již 13. ročník Klatovského klášterního bazaru. Jeho výtěžek bude tentokráte věnován na pořízení pomůcek k polohování dětí a pro potřebné úkony hygieny a pro podporu pohybu a stability u dětí se zdravotním postižením, který obdrží organizace Raná péče Diakonie ČCE – středisko Klatovy.

Rada města rozhodla, že město poskytne navíc i finanční prostředky rovnající se vybrané sumě. Věřím, že i letos se nám podaří získat zajímavou částku a pomůžeme tak danému účelu a rozvoji této sociální služby v Klatovech a okolí.

Pokud se chcete zapojit do sbírky, můžete přispět libovolnou částkou na bankovní účet u České spořitelny, a.s 190-821048319/0800, který je pro tento účel zřízen. Druhou možností je přijít na Klatovský klášterní bazar, který se bude konat druhou adventní neděli 10. 12. 2023 od 9 hodin zhruba do 15 hodin v Divadelní ulici. Čeká na Vás příjemná a pohodová atmosféra s hudbou a popovídáním s přáteli. Zapojí se i naši partneři Klatovský okrašlovací spolek, Rotary Club Klatovy, Dům dětí a mládeže Klatovy a další.

Na náměstí Míru 10. 12. 2023 se současně koná první adventní trh s programem. Můžete se těšit například na unikátní mobilní zvonohru pana Manouška či večer na koncert zpěváka Jakuba Smolíka.

Adventní akce v Klatovech však začnou už v pátek 1. prosince tradičním rozsvícením vánočního stromu. Připraven bude také klatovský betlém. Následovat bude 3. prosince „Voňavá adventní neděle” tradičně v sále Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech a 5. prosince „Nebeské náměstí”. Adventní trhy na náměstí budou pokračovat ve dnech od 16. do 23. 12. 2023. Každý den bude pro Vás připraven odpolední i večerní program.

 

Ing. Martin Kříž

Ing. Martin Kříž (místostarosta města)

NAHORU