Aktuální články

Design na Šumavě

Klatovský zpravodaj 4/2024

Na jaře letošního roku se v Klatovech uskuteční již čtvrtý trh s názvem Design na Šumavě. Jedná se o koncept kreativního trhu zaměřeného na podporu lokálních českých značek a tvůrců, jejichž tvorba je založena na kvalitě zpracování, udržitelnosti a tradičním řemeslu.

Trh se s velkým úspěchem koná od roku 2022 na základě úzké spolupráce MKS Klatovy, Městské knihovny Klatovy a nápadu dvou kamarádek, Zuzany Zachardové a Terezy Topinkové. Vytvořil se tak skvělý tým, jenž dal dohromady zcela unikátní novou akci pro Klatovy, která se po prvním ročníku konání stala (troufáme si říct) oblíbenou součástí klatovského kulturního dění.

Letošní market se bude konat v neděli 12. 5. 2024 od 10:00 do 18:00, již tradičně na nádvoří a uvnitř refektáře jezuitské koleje, kam už neodmyslitelně patří. Design na Šumavě letos na jaře opět nabídne řadu autentických výrobků, kvalitních a zároveň originálních produktů všeho druhu, do nichž je dáno srdce a spousta vynaložené precizní práce. Účastnit se budou tvůrci, designéři a umělci, kteří byli opět pečlivě vybráni tak, aby plně splňovali koncept celého projektu.

Budete si moct vybrat módu pro dospělé i děti, šperky, papírenské výrobky, přírodní kosmetiku, hračky a další krásné výrobky. Součástí bude opět i skvělé občerstvení, káva, pivo i víno… Pro děti bude hrát loutkové divadlo a po celý den vám bude k dispozici řada dílen, které si naši prodejci nachystali. Součástí doprovodného programu bude i workshop na ruční výrobu bot nebo autorské čtení či přednášky.

Přijďte se 12. 5. 2024 podívat, udělat si radost a užít si krásný Den matek. Věříme, že to bude opět úžasné!

Kompletní seznam vystavujích, popis jejich produktů a harmonogram celého dne najdete na FB profilu a Instagramu @designnasumave nebo v tištěných letácích, které vám budou na řadě míst v Klatovech k dispozici.

Zuzana Zachardová, Tereza Topinková (Design na Šumavě)

NAHORU