Aktuální články

Dětský vědecký festival přinese do Klatov den plný objevů

Klatovský zpravodaj 6/2026

V sobotu 20. června se v Klatovech uskuteční Dětský vědecký festival – jednodenní populárně-vědecká akce pro děti, rodiče i všechny zvídavé návštěvníky.

Dopolední přednášky cílí na širokou veřejnost, odpolední program je určen především dětem do 6. třídy základní školy.

Celá akce je zdarma, uskuteční se v refektáři a na nádvoří jezuitské koleje. Od 10:05 vystoupí meteorolog doc. Michal Žák (znáte z TV) s přednáškou „Nebezpečné jevy kolem nás: co se děje v přírodě – a jak o tom mluví televize“. Přiblíží zájemcům svět bouřek, tornád, extrémního počasí a práci meteorologů i médií. Na něj naváže od 11:00 doc. Mirko Rokyta s přednáškou „Je matematika zajímavá nebo ne?“. Prostřednictvím hádanek, překvapení a zábavných triků ukáže, že matematika může být hravá a inspirativní.

Součástí festivalu jsou také odpolední vědecké workshopy, při kterých si děti vyzkouší zajímavé vědecké metody. Ty jsou také zdarma, je však nutná předchozí registrace na webu akce kvůli omezené kapacitě. Po celou dobu akce budou mít na místě různé univerzity a vědecká pracoviště také své stánky se zajímavými aktivitami.

Přijďte si užít den plný objevování, pokusů a chytré zábavy a přesvědčte se, že věda může být krásná i dobrodružná.

RNDr. Kateřina Vágnerová (zastupitelka města)

NAHORU