Aktuální články

Klatovský klášterní bazar bude v Divadelní ulici

Klatovský zpravodaj 11/2021

Vážení spoluobčané, pomalu se přibližuje doba adventu, pro kterou chystáme pestrý program na klatovském náměstí.

Začínat budeme v pátek 26. listopadu rozsvícením vánočního stromu, který bude zdobit náš klatovský betlém. Jeho autor, pan Petr Štýs, ho opět trochu rozšířil a to si pro Vás necháváme jako překvapení. Přijďte se podívat, věřím, že se Vám bude nová propracovaná socha v betlému líbit.

V rámci Zdravého města Klatovy již tradičně připravujeme v sále Střední zemědělské a potravinářské školy Voňavou adventní neděli, která letos připadne na 28. listopad. Program  však začneme až po obědě. Zdravé město ostatně připravuje celou řadu zajímavých akcí, naposledy to bylo v říjnu fórum s občany a následná anketa, jejíž výsledky přineseme v dalším čísle zpravodaje. Aktuálně chystáme v rámci adventu 11. ročník Klatovského klášterního bazaru, který se uskuteční v neděli 12. prosince, na novém místě v Divadelní ulici vedle náměstí. Výtěžek bude věnován na rekonstrukci cvičné kuchyně pro klienty stacionáře Kvítek Diakonie Česko-bratrské církve evangelické, který sídlí v přízemí bývalého dominikánského kláštera v Plánické ulici. Věřím, že se nám i tentokrát podaří společnými silami přispět na tento charitativní účel. Těšit se můžete na tradiční prodejní stánky města a partnerských organizací i přátelskou vánoční atmosféru. Jsem rád, že se zapojí Klatovský okrašlovací spolek, Dům dětí a mládeže Klatovy a Rotary klub Klatovy. Přijďte podpořit dobrou věc, rádi Vás uvidíme. Pokud se přesto rozhodnete zůstat doma a chtěli byste přispět na Stacionář Kvítek, můžete zaslat libovolnou částku na k tomuto účelu zřízený bankovní účet 40037-821048319/0800.

Od neděle 12. prosince se adventní trhy budou konat každý den, odpoledne a večer s hudebními vystoupeními až do 23. prosince. Představí se například Zpívající andělé, zpěvačka Hana Křížková, 4 tenoři, Pilouni, Sentiment, Big band…, chybět nebude ani živý betlém. Ve středu 15. prosince se uskuteční na náměstí Zpívání s Českým rozhlasem a nesmím zapomenout ani na Nebeské náměstí 5. prosince v podvečer.

Doufám, že nás bude čekat jen minimum protiepidemických opatření a že si program a předvánoční atmosféru skvěle užijete.

Nový rok přivítáme 1. ledna na klatovském náměstí ohňostrojem a  vystoupením zpěváka Petra Koláře.

Přeji Vám vše dobré a hodně zdraví.

Ing. Martin Kříž

Ing. Martin Kříž (místostarosta města)

NAHORU