Aktuální články

Kulturní dům znovu plný

Klatovský zpravodaj 10/2021

Prostory klatovského Kulturního domu po několika dlouhých měsících opět ožily. Vděčíme za to především vám - návštěvníkům.

V září proběhlo několik koncertů a akcí konaných právě v interiéru Kulturního domu. První koncert patřil Heleně Vondráčkové, která v Družbě vystoupila 3. září od 19.00. Celé své turné pojmenovala Vzhůru k výškám, kdy jí byl inspirací pro tento název velký hudební hit z filmu S tebou mě baví svět. Druhým velkým koncertem, na který mohli diváci přijít, byl Recitál Lucie Bílé a Petra Maláska. Zpěvaččin recitál s virtuózním pianistou Maláskem nabídl nevšední, velmi intimní a komorní zážitek. Třetí zářijový páteční večer patřil kapele Divokej Bill a jejich výstup proběhl tentokrát v Letním kině.

Arnošt Frauenberg, Radek Petráš a Iva Pazderková zazářili v 8. ročníku charitativního představení  “Na Stojáka live 2021“ pro florbalisty na vozíku z SK Indians Plzeň. Tento  stand-up se konal v sobotu 4. září. O týden déle, tedy v sobotu 11. září, proběhla také „závěrečná“ tanečního kurzu z jara 2020. Jen o pět dní později bylo zahájení tanečního kurzu pro období podzim 2021. Velký sál však nebyl určen pouze pro koncerty a další kulturní akce. Od 7. do 9. září patřilo spodní patro Kulturního domu konzervátorům a restaurátorům, kteří se na konferenci sjeli z celé České republiky.

Výstava hub, probíhající poslední víkend v září, byla umístěna do atria, které bylo v době nouzového stavu upraveno a zmodernizováno. Všichni návštěvníci výstavy se tak mohli těšit kromě hub i na zútulněné prostory.

I tento měsíc, který máme před sebou, doufáme, že akce, které pro vás připravujeme, budou natolik zajímavé, abyste svůj vyhrazený volný čas strávili zrovna s námi. Těšit se můžete například na Tomáše Kluse a jeho koncert pod názvem Paměť písní tour, který se uskuteční 1. října od 19.21 hodin, dále na Obrfest s kapelami Trautenberk, Morčata na útěku a Second Breath. Na programu je také divadelní představení Kaktusový květ. Divadelní společnost Háta inscenaci popisuje jako adaptaci francouzské hry, podle níž vzniklo i úspěšné americké filmové zpracování. Zubař Julian je velkým ctitelem ženské krásy. Ženám tvrdívá, že je ženatý a má tři děti. Má poměr s lehce naivní Toni Simmonsovou, která ho velmi miluje. Chce si ho vzít, avšak „manželství“ je překážkou. Nyní je ale všechno jinak, Julian se chce s Toni oženit. Pokud vás zajímá, jak představení dopadne, můžete se to dozvědět v pondělí 18. října od 19. hodin.

Chtěli bychom vám všem poděkovat za projevenou podporu a těšíme se na vás při vaší další návštěvě Kulturního domu v Klatovech.

Bc. Michaela Kopidlanská (MKS Klatovy)

NAHORU