Aktuální články

Na co vyrazit do kina

Klatovský zpravodaj 5/2024

Květen je tady a s ním přichází do kina Šumava široký výběr nových filmů. Můžete se těšit na akční dobrodružství i na dokumentární portréty, filmový květen totiž slibuje něco pro každého diváka.

Kaskadér

Ryan Gosling se na klatovské plátno vrátí v pátek 3. května ve 20 hodin ve snímku Kaskadér, který nabízí adrenalinovou zábavu a nepřetržitou akci. Ve své roli profesionálního kaskadéra Colta Seaverse se Gosling ocitá ve středu nebezpečného spiknutí, které ohrožuje nejen jeho život, ale i životy jiných. S napínavým dějem a hvězdným obsazením, včetně Emily Blunt, je Kaskadér filmem, na který musíte jít.

Django

Pro ty, kteří milují hudbu a inspiraci, je tu dokumentární snímek Django, který představuje životní příběh Petra Jandy, legendy české rockové hudby. Olga Malířová Špátová poskytuje intimní pohled do života tohoto hudebního génia, jehož vliv přesahuje hudební scénu. Tento film uvidíte v sobotu 4. května od 20 hodin a ve čtvrtek 9. května, taktéž od 20 hodin.

Tarot

Tento nový hororový snímek, který se dotýká okultních témat, sleduje osudy skupiny přátel, kteří porušují posvátné pravidlo Tarotu. Následky jsou nepředvídatelné a zlo, které uvolnili, se začíná šířit. Každý z účastníků rituálu čelí svému osudu, který si sami předpověděli.

Tarot je režijním debutem Spensera Cohena a Anny Halberg a slibuje směsici napětí a strachu, která diváka pohltí od prvního okamžiku. Nezapomeňte si zarezervovat své místo na premiéře Tarotu v pondělí 6. května od 20 hodin.

Království Planeta opic

V sobotu 11. května a ve čtvrtek 16. května od 20 hodin proběhne promítání očekávané filmové premiéry Království Planeta opic. Po událostech filmu Válka o planetu opic uplynuly desítky let. Oáza, kam Caesar kdysi odešel se svými společníky,se stala domovem mnohých, rozvíjejících se opičích klanů, zatímco příslušníci degenerujícího lidského rodu žijí v ústraní. Zatímco někteří lidoopi si Ceasara už vůbec nepamatují, jiní jeho učení překrucují a zneužívají k vlastnímu prospěchu. K dyž si Proximus Caesar, pátrající po posledních zbytcích tajných lidských technologií, zotročí několik dalších klanů, vydá se opičák Noa s mladou ženou Mae na cestu za svobodou. Království Planeta opic je čtvrtým dílem ságy o událostech předcházejících dění klasického sci-fi románu Pierra Boulla.

Jen řeka teče

Pro milovníky detektivních příběhů přichází film Jen řeka teče. Tento příběh, který budeme promítat ve středu 29. května od 20 hodin, Vás zavede do temných uliček devadesátých let čínského venkova. S mysteriózní vraždou a komplexními postavami tento film slibuje divákům pohlcující zážitek a nekonečné překvapení.

Garfield ve filmu

Milovníci kocourů a komedií, pozor - Garfield, ten světoznámý lenoch a milovník lasagne, se chystá na velké dobrodružství, které můžete sledovat v sálu klatovského kina v neděli 19. května od 17 hodin a v sobotu 25. května od 17 hodin. Garfield se ocitne v nečekaných situacích, když se jeho dlouho pohřešovaný otec Vic nečekaně vrátí. Garfield a jeho psí kamarád Odie se musejí vzdát svého pohodlného života a pomoci Vicovi s riskantním plánem loupeže. Tyto a mnoho dalších filmů naleznete v přehledu akcí. Těšíme se na Vaši návštěvu v kině Šumava.

Bc. Michaela Kopidlanská (MKS Klatovy)

NAHORU