Aktuální články

Odvysílala hudební stanice Družba

Klatovský zpravodaj 6/2021

Projekt Vysílá hudební stanice Družba vznikl v lednu letošního roku, kdy bylo jasné, že epidemická situace ještě nějakou dobu nebude pro kulturu příznivá. Zaměstnanci Městského kulturního střediska v Klatovech se proto rozhodli přesunout kulturu na internet – přesněji řečeno na Facebook.

Na začátek je nutné podotknout, že se na celém vysílání podílela převážná část zaměstnanců MKS. K vysílání byly potřeba tři kamery, zvuk, střih a osvětlení. Od prvního do posledního vystoupení šlo o živé přenosy, a tak nic z toho, co jste měli možnost zhlédnout, nebylo předtočené.

První koncert, kdy naše pozvání přijala skupina MRKLM, se konal ve středu 20. ledna od 19 hodin. Premiéra nového projektu dopadla lépe, než se očekávalo, jelikož sledovanost dosáhla počtu 1,2 tisíc unikátních sledujících.  O tři dny později se uspořádal dvojkoncert Senometu s názvem „V sobotu večer a v neděli ráno.“ Tento koncert jako jediný není možné dohledat na facebookových stránkách, jelikož není zaznamenaný. Nejsledovanějším živým vysíláním, a to i přes počáteční potíže se zvukem, byl koncert skupiny Štreka, který se odehrával poslední víkend v lednu.

Na únor bylo připraveno pět koncertů, přičemž se na přední příčce unikátních zhlédnutí uchytil Mr. Cemetery/Frank Love, kterého stanice vysílala v pátek 26. února. Ostatní víkendy patřily sourozencům Matějkovým a jejich heligonkám, Císař bandu, houslistkám Michaele Kostkové a Barboře Slukové, skupině EKG nebo Smrtislavovi v akustické verzi.

„Březen za kamery vlezem“ - i takto by se dal pojmout další nahrávací měsíc. Jako první vystoupili Garrage Rattlesnakes, které sledovalo 1,9 tisíc jedinečných sledujících. Mezi další březnové kapely se řadí Adys, Crimson Town Players, Toxic Paradise anebo Pavel Horejš se skupinou MY4.

Na duben byly přeložené některé březnové koncerty z důvodu uzavření okresů. Mezi přeložené kapely patří BTnJ a Třískáč. Ty doplnila rapová crew Highscor3 a Djs: Maxim, Robin a Chany.

Štreka - PPOSPO a Pilouni byli hosty květnového vysílání a stali se tak předskokany Velkého finále, odvysílaného v neděli 30. května. Zakončila se tak pětiměsíční koncertní „šnůra“, při které měli účinkující možnost spojit se s fanoušky, i když jen virtuálně. MKS Klatovy je vděčné, že mohlo být zprostředkovatelem alespoň nějakého kulturního dění v časech, které pro nikoho z nás nebyly jednoduché.

Bc. Michaela Kopidlanská (MKS Klatovy)

NAHORU