Aktuální články

Podzimní trh Design na Šumavě

Klatovský zpravodaj 11/2022

V květnu letošního roku ožilo nádvoří jezuitské koleje v Klatovech trhem s názvem Design na Šumavě, pořádaným ve spolupráci s Mětským kulturním střediskem Klatovy a Městskou knihovnou Klatovy. Kreativní trh podporující malé české značky a tvůrce, jejichž tvorba je založena na kvalitě, udržitelnosti a tradičním řemeslu, navštívilo přes tisíc nadšených lidí. Protože se po akci objevila spousta krásných ohlasů, rozhodli jsme se v letošním roce uspořádat i podzimní variantu trhu Design na Šumavě. Bude se konat v sobotu 12. listopadu od 10.00 do 18.00. Na nádvoří bude tentokrát hlavně občerstvení, vystavující budou své výrobky prodávat uvnitř refektáře jezuitské koleje.

Těšit se můžete opět na řadu autentických výrobků, kvalitních a zároveň originálních produktů všeho druhu, do nichž je dáno srdce a spousta vynaložené precizní práce. Účastnit se budou tvůrci, designéři a umělci nejen ze Šumavy, ale z celého Česka. Desítky stánků představí módu, šperky, papírenské výrobky, přírodní kosmetiku, hračky, keramiku a další. Celý den bude jedinečnou příležitostí obstarat originální vánoční dárky pro celou rodinu na jednom místě.

Součástí podzimního trhu bude také skvělé občerstvení z foodtrucku „Mácova kára“, pivo z experimentálního pivovaru Proud, víno z vinařství Šterberg nebo výtečná káva z malé blovické kavárny Bylo Nebylo. Loutkové divadlo pro děti zahraje Loutkoherecký spolek Dolaňáček. Načerpat inspiraci na Vánoce můžete při ukázce tvorby adventních věnců od „Prostě kytky“. V plánu jsou tentokrát i výstavy obrazů od místních umělců.

Prodejci byli na podzimní trh pečlivě vybráni tak, aby plně splňovali koncept celého projektu. Přijďte se na ně 12. listopadu podívat, bude to opět úžasné! Vstup na trh bude zdarma.

Kompletní seznam vystavujích, popis jejich produktů a harmonogram celého dne najdete na designnasumave.cz.

Zuzana Zachardová, Tereza Topinková (Design na Šumavě)

NAHORU