Porodnice Klatovské nemocnice má jednoznačně špičkové přístrojové vybavení, nádherné prostory a poskytuje kvalitní zdravotní péči.
Asi každý z nás zná ze svého okolí nejednu maminku, která rodila u nás v Klatovech a byla spokojená. I tak ale porodnice stále přichází s dalšími novinkami, které mají rodičům zpříjemnit pobyt i budoucí vzpomínky.
Jednou z nejoblíbenějších služeb je bufetové stravování, kdy maminky mají po celou dobu pobytu k dispozici kromě běžné stravy i kuchyňku s různými druhy pokrmů, které si mohou kdykoli dle chuti vzít. Loni nemocnice zprovoznila rodinný pokoj, který vypadá více civilněji než jako zdravotní a je vybaven i manželskou postelí, neboť s rodičkou může být v nemocnici přítomen i doprovod, zpravidla partner. Je natolik oblíben, že porodnice plánuje vytvořit ještě jeden, aby se dostalo na více zájemkyň.
A letos? Porodnice představila fotoalbum Nejkrásnější vzpomínka, které zpříjemní budoucí vzpomínání právě na narození miminka nebo umožní rodičům ukázat svého potomka blízkým a přátelům. Jedná se o to, že do nemocnice dochází rodinná fotografka Olga Šmídová a pokud si to maminka přeje, vyfotí ji první profesionální portrét miminka i jí samotné s miminkem a už cestou z porodnice vloží fotografie do designového alba. Album dostávají rodiče zdarma jako poděkování za důvěru.
Na jaře pak přibyly na každém pokoji u přebalovacího pultu designové stmívatelné lampičky. Jsou zároveň ozdobou, ale hlavně slouží v noci maminkám, když potřebují přebalit miminko nebo cokoli udělat, aby dobře viděly. Ale zároveň aby neoslňovaly právě oči novorozenců, případně druhou z maminek na standardních dvojlůžkových pokojích.
A čerstvou novinkou je pak výzdoba přímo na stěně kuchyňky. Klatovská designérka Kristýna Trmotová (mimo jiné i autorka lampiček) zde vytvořila takzvaný Strom narození. Každý měsíc na něm vyrostou čerstvé kvítky, plody nebo na něj usednou barevní motýli, přičemž každý z nich znamená nový život. Za každé narozené miminko přibude na stromě jedna ozdoba. Nezbývá než popřát porodnici i našemu městu, aby Strom narození obrůstal každý měsíc co nejvíce a aby po Klatovech běhala spoustu dětí narozených právě v naší skvělé porodnici.
Bc. Pavel Strolený (místostarosta)